„Български пощи“ е монополист в страната в предоставянето на "универсална пощенска услуга" до 2006 г.
„Български държавни железници“ ЕАД (известна и със съкращението БДЖ) е българска държавна компания, най-големият железопътен оператор в страната.
Топлофикация София е първата и най-голяма градска топлофикационна система на Балканския полуостров.
Един от основните ангажименти на България, произтичащи от договора за членство в ЕС, е влизането на страната в еврозоната.
Степен Ваа1 със СТАБИЛНА перспективата към 10 октомври 2020
Степен BBB със СТАБИЛНА перспективата към 30 май 2020. Степен BBB с положителна перспективата към 30 ноември 2019
Степен BBB със СТАБИЛНА перспективата към 26 април 2020. Степен BBB с положителна перспективата към 23 март 2019
В момента в България работят 329 болнични лечебни заведения, от които 105 са частни.
Терминът "демонополизация" означава да се допусне работата на още една (или няколко) каси и всички те да се конкурират в предлагането на същите медицински продукти.
Правосъдният министър Христо Иванов и вицепремиерът Меглена Кунева се обединиха около идеята за създаване на независим антикорупционен орган, подобен на този в Румъния.
Държавното обвинение предлага да отпадне изцяло нормата в закона, според която: "Прокуратурата е единна и централизирана. Всички прокурори и следователи са подчинени на главния прокурор."
Газохранилището в Чирен е подземно (около 1 800 метра средна дълбочина на газовия резевоар) и е изградено през 1964 г. на базата на изтощено находище с общ обем близо 3 милиарда куб. м природен газ.
Предвижданата модернизация в централите включва изграждане на нови когенериращи инсталации: в ТЕЦ „София Изток“ с мощност 137 MWe и 114 MWt.
Предвижданата модернизация в централите включва изграждане на нови когенериращи инсталации: в ТЕЦ „София“ с мощност 59 MWe и 50 MWt.
Предвижданата модернизация през 2022 в централите включва изграждане на нови когенериращи инсталации: в ОЦ „Земляне“ с мощност 78 MWe и 53 MWt.
Предвижданата модернизация през 2022 в централите включва изграждане на нови когенериращи инсталации: в ОЦ „Люлин“ с мощност 42 MWe и 35 MWt и във ВОЦ с мощност 20 MWe и 20 MWt.
Електропровод 400 kV "Марица-изток" - "Неа Санта" става приоритетен за реализирането на електроенергиен коридор "Север – Юг"
Предвижданата модернизация в централите включва изграждане на нови когенериращи инсталации: във ВОЦ с мощност 20 MWe и 20 MWt.
Гражданите на България, Румъния, Хърватия, Кипър и Полша все още трябва да кандидатстват за виза, преди да пътуват за САЩ.
„Тракия“ е автомагистрала в Южна България, част от Паневропейски транспортен коридор 8. Към 15 юли 2013 г. в експлоатация са всички участъци с обща дължина 360 км.
Автомагистрала "Черно море" е автомагистрала в България, която трябва да свързва градовете Варна и Бургас, като се движи панорамно покрай Черно море.
Отсечката Видин - Ботевград е с дължина 185 км. Участъците от Видин до Монтана и от Враца до Ботевград се финансират по Оперативна програма „Транспорт 2007-2013“, но строителството още не е започнало.
Правителството се отказа да строи магистрала "Черно море" между Варна и Бургас заради липсата на достатъчен трафик през цялата година.
Предвижда се тунелът „Шипка" с дължина от 3,2 км да се изгради като част от трасето (на РП I-5) Русе – Бяла – В. Търново – Габрово – Казанлък – Стара Загора – Димитровград – Хасково – Кърджали – ГКПП Маказа (обща дължина от 261 км).
Участъкът от бул. "Братя Бъкстон" до АМ "Люлин" е с дължина 8.363 км с триметрова разделителна ивица по протежение на целия участък с изключение на тунела, 2 платна с по 3 ленти.
„Калотина“ е планирана автомагистрала в Западна България. Тя трябва да свързва софийски околовръстен път с граничнопропусквателният пункт на сръбската граница при Калотина а от там и за Ниш, Белград.
Автомагистрала „Велико Търново - Русе“ е планирана автомагистрала в Северна България, част от Паневропейски транспортен коридор 9 и Европейски път Е85. Ще минава покрай Горна Оряховица, Полски Тръмбеш, Бяла, Две могили.
Националният съвет за тристранно сътрудничество одобри такса „смет“ да се плаща на количество изхвърлени отпадъци, а не на база данъчна оценка на имота.
По-прости сметки общо за субсидии на партии държавата ни дава около 200 млн.лева.