Образованието обхваща преподаването и научаването на научни знания и специфични умения. За основна цел на образованието се смята и предаването на културни традиции между поколенията. Образованието е от значение и за икономическия напредък, подобрявайки човешкия капитал и създавайки възможности за въвеждане на нови технологии в производството.
В XXI век, времена на силно развити технологии и масова употреба на интернет ресурси, много лесно могат да бъдат открити всички видове образователни организации.
Наука в най-широкия класически смисъл е систематизирано достоверно знание, което може да бъде убедително обяснено чрез логиката. Съвременната философия на науката дефинира понятието по-тясно, като ограничава обхвата му до знанието, което е експериментално проверимо въз основа на научния метод.
Науката в тесния смисъл на понятието се разделя на две основни направление - природни науки, които изследват природните явления, и социални науки, които изучават човешкото поведение и общество. Науките от тези две групи се основават на наблюдения и възможността за проверка на изводите чрез повторими експерименти. Подобни са принципите и на приложните науки, като медицината и инженерната наука, но те се концентрират върху практическите приложения на научното познание.
Правосъдие (6) Образование и наука (3) Здравеопазване (6) Енергетика (17) Финанси (11) Транспорт (35) Вътрешни работи (6) Външни работи (7) Икономика (17) Информационни технологии (7) Европейски съюз (4) Избори (3) Околна среда (4) Публична администрация (6) Социална политика (3) Отбрана (3) Спорт (0) Култура (0)
Сподели във Facebook Сподели в Twitter Сподели в Google
Броят на студентите държавна поръчка вече ще зависи от качеството на обучението