Реформи в сектор Външни работи
Външната политика включва политическите цели, които определят как една държава си взаимодейства с другите държави по света.
Външната политика обикновено е насочена към защита на националните интереси, националната сигурност, идеологическите разбирания и икономическия просперитет. Това става в резултат на мирно сътрудничество с други нации или чрез агресия, война и експлоатация.
През 20 век значението на външната политика рязко се увеличава, тъй като всяка една държава на практика има възможност да комуникира с други държави под някаква дипломатическа форма.
Определянето на външната политика обикновено е задължение на правителствения лидер и на министъра на външните работи. В САЩ обаче, Конгресът има значителна власт и влияние и може да приема упълномощаващи законопроекти за външните отношения.
Външната политика се реализира от правителствените органи, натоварени с международните отношения, дипломацията и международното представяне на страната. Понякога те се занимават и свъншната търговия и чуждестранната помощ.
В България тези функции се изпълняват от Министерството на външните работи.
Присъединяване на България към Шенгенското пространство
Шенгенското споразумение е договор между държави от Европа за премахване на граничния контрол на вътрешните граници и за единна визова система.
Отпадане на визите за Канада
Първо облекчението ще важи за представители на бизнеса и за българи, които вече са били в страната или имат виза за САЩ
Други (4 реформи)
Присъединяване на България към ЕС
През 2007 България се присъединява към Европейския съюз.
Присъединяване на България към НАТО
Република България е член на НАТО от 29 март 2004 г. Това членство е резултат от 14-годишна дейност.